Kandydaci Zjednoczonej Prawicy, a zatem politycy z różnych ugrupowań prawicowych, znajdą się na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych, które odbędą się pod koniec października tego roku. Niektórzy w piątek, 24 sierpnia, przekazali już kilka punktów, na których chcą oprzeć swój program wyborczy. Choć nie tylko wyborczy, ponieważ politycy PiS zapowiadają, że kiedy przejmą stery kierowania województwem podlaskim, będą go realizować, bo jest zgodny z planami i zamierzeniami rządu.

– Wiemy jakie są problemy województwa podlaskiego, mamy te problemy zdiagnozowane i chcemy te problemy sumiennie rozwiązywać. W pierwszej kolejności stawiamy na nowe korytarze drogowe na Podlasiu, to jest Via Carpatia i Via Baltica. Są to kluczowe szlaki komunikacyjne dla rozwoju gospodarczego naszego regionu. W szczególności Via Carpatia, ponieważ jest to jeden z projektów wpisujących się w fundusz trójmorza, który – jak szacują eksperci – będzie generował inwestycje co najmniej 100 miliardów euro – powiedział Artur Kosicki, szef PiS w Białymstoku i startujący z Białegostoku w wyborach do samorządu województwa podlaskiego.

– Choroszcz, położna atrakcyjnie, niedaleko drogi krajowej nr 8, jest idealnym terenem na inwestycje o charakterze logistycznym. Taką inwestycję ma spółka, jaką jest Poczta Polska. Chce wybudować w Choroszczy węzeł espedycyjno – rozdzielczy. Poczta Polska jest już właścicielem 15-hektarowej działki w okolicach Choroszczy, a sama inwestycja jest szacowana na około 60 milionów złotych. Pracę w takim węźle będzie mogło znaleźć około 200 pracowników – przekazał Sebastian Łukaszewicz, który także ubiegać się będzie o głosy wyborców z powiatu białostockiego.

Poza tymi inwestycjami, Zjednoczona Prawica stawia na rozwój mieszkań w ramach rządowego programu mieszkanie plus, ale również na dynamiczny rozwój inwestycji sportowych. Mieszkania – zdaniem polityków – najbardziej potrzebne są w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Grajewie i w Łapach. Obiekty sportowe niezbędne są wszędzie, w całym regionie. Są jeszcze inne sprawy, o które chce zadbać PiS w Sejmiku Województwa Podlaskiego i zarządzie województwa – to transport kolejowy. Stąd politycy mówią również o potrzebie rozbudowy i modernizacji dworców kolejowych – w liczbie co najmniej piętnastu.

– Wiemy, że nasz region, dzięki rządom PO – PSL jest bardzo mocno w tyle, jeśli chodzi o rozwój gospodarczy. W związku z powyższym, inwestycji i działań na poziomie rządowym, ale też samorządowym, musi być bardzo dużo – dodał Artur Kosicki.

PiS w swojej kampanii do samorządu stawiać chce przede wszystkim na rozwój gospodarczy, który zdaniem polityków tej formacji, jest w tej chwili mocno zaniedbany na Podlasiu. Na listach Prawa i Sprawiedliwości znajdą się politycy Zjednoczonej Prawicy z różnych formacji. Między innymi z Solidarnej Polski, ruchu Wolni i Solidarni, czy Porozumienia. Wszyscy oni będą prezentowani wraz z programami wyborczymi już niebawem.

źródło: https://ddb24.pl/artykul/via-carpatia-magazyny/502028

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here